SaSaZu

Sandra, Leden 11, 2015
#
 

Hrozně ráda zkouším nová a zajímavá místa. Proto mě nápad jít na večeři do Sasazu úplně nadchnul. Byla jsem v ní sice už jednou na brunchi, ale je to už poměrně dlouho a v té době jsem dobré jídlo moc neocenila.  Proto jsem si to tentokrát plánovala užít na 100%.

Interiér restaurace působí luxusně a exoticky. Převládá červená barva a ze stropů visí obří koule (uznávám, tohle spojení zní blbě, ale jinak to prostě popsat nejde). Ke stolu jste téměř vždy usazeni na základě rezervace, jelikož bez ní se tam snad nejde dostat. My se tam objednávali asi Px a vždy bylo plno. Poté přijde paní s nahřátými ručníky, které slouží k osvěžení (můžete si ho přiložit na spánky, za krk) a také na očištění rukou. A pak už následuje jen vychutnání si jídla!

Jídelní lístek byl rozdělen na oddělení podle místa původu a podle stylu přípravy. Byla jsem v něm docela ztracená, ale naštěstí jsme měli úžasného číšníka, který nám se vším ochotně poradil a rád vše vysvětlil. Nakonec jsme dali na doporučení a vybrali si degustační menu, které se skládalo z 8 chodů (+ jsme si ještě dokoupili dezerty, bez nich by to nešlo).
Podívejte se, jak bylo naše menu sestaveno. Pro zajímavost uvádím i ceny, jelikož ty na internetu nenajdete, tak abyste si mohli udělat představu.
Tenhle salad patřil do předkrmů. Jmenuje se Thai Papaya salad a stojí 325,-. Ty bíle plátky jsou z papayi a je tam i mango a kešu oříšky. Dressing asi nějaký citrónový s chilli. Vynikající.

Tyhle rolky patří také mezi předkrmovou část. Uprostřed je kalamára, lehce pikantní a s houbovou omáčkou. Jídlo se jmenuje Bago Calamara a cena je 350,-.

Chinese duck salad, cena 325,-. Kachna s fazolkami, které potom zajídáte melounem. Užasná záležitost!
Tak tohle je můj naprostý favorit. Jedla bych to pořád dokola! Bombay butter chicken. Je to kuře marinované v jogurtu, s limetkou a v roti chlebu. Chuťově dokonalé! Cena 325,-. Dokonce jsem tenhle recept našla i na internetu a plánuji ho někdy zkusit, tak vám ho pak napíšu, když to dobře dopadne. 
Hanoi Shrimps, cena 380,- Upřímně tohle jídlo jsem si moc nevychutnala, jelikož jsem už začínala být docela plná. A neměla jsem chuť na to těsto kolem krevety. Ale každopádně jsem zvládla vyzkoumat, že krevety jsou v sýrove omáččce.
V tuhle chvíli přišly na řadu masíčka. Momo fuku (495,-) a Sasazu fillet (495,-). Oboje naprosto výborně. K tomu jsme dostali ještě jasmínovou rýži, která byla naservírovaná v super mističkách. Cena rýže – 160,-.

Konečně k dezertům. Pan číšník nám vybral Semi Fredo Strawberry (210,-). Byla to zmrzlá jahodová zmrzlina s krustou jako od creme brule a s jahodami.

Druhý dezert byl Choco Fondan (210,-). Ve fondánu byla teplá čokoláda a k tomu vanilková zmrlina. Nejlepší kombinace!! Pamatuju si, že něco podobného jsem poprvé jedla v Irsku v burgrárně Eddie Rockets. Jestli na ni někdy v zahraničí narazíte, určitě si to tam dejte!

Za  večer jsme ochutnali 4 různé koktejly. Ginger tini – zázvorové (155,-),  Jasmini martini (155,-) – to bylo moje oblíbené. Chutnalo jako ledový citronový čaj s trochou alkoholu, pak jsme měli ještě jeden, jeho název si nepamatuji, ale vidíte ho na fotce. A potom specialitka, kterou vidíte na fotce vlevo.  Jmenuje se Sasazu Ice Tea. V modré lahvičče je  VODKA, RUM, GIN, TEQUILA a v oranžové je mangový džuš. Mícháte si dle chuti. I když jsme to nečekali, modrá voda byla dobrá i samotná. Při tomhle pití jsme si samozřejmě vzpomněli na Kameňáka, kde byla taky modrá voda. No, jestli ta babička pila tuhle směs, tak se nedivím, že tak řádila…:)
                  
No, snědli jsme to vše a moc jsme si pochutnali. Nejvíc se mi líbila rozmanitost chutí a ty kombinace, které byly dohromady perfektní. Ještě jsme během večeře dostali masáž rukou a štěstíčko. Ve kterém jsem já měla naspáno, že mě čeká důležitý hovor ze Singaporu. No nevím, nevím..
Každopádně doporučuji všem!! Jen ty ceny jsou trochu úlet. Nechce se mi ještě utrácet za jídlo tolik, když bych si místo toho mohla koupit minimálně dvoje krásné boty. 
S plným břichem, S.


Recommended articles

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

#Instagram
#madeinprague