Továrna Slaný

Sandra, Leden 29, 2015
#

V neděli jsme chtěli jít plavat, ale vzhledem k tomu, že v našich obvyklých bazénech bylo plno a do Podolí se nám nechtělo kvůli studenému bazénu, jeli jsme do bazénu do Slanýho. Často jsem tam jezdila s rodinou jako malá. Jediné, co jsem si ale z dětství pamatovala, byla divoká řeka. Moje oblíbená – dokonce dodnes. 

Po příjezdu jsem zjistila, že aquacentrum je mnohem menší než jsem si myslela. A ačkoliv internet sliboval 5 plaveckých drah, nezahrnul fakt, že dráhy nejsou rozděleny a jsou spíš jako jeden velký bazén (tak ho také většina rodin brala). Takže pokud si tam chcete zaplavat, máte to spíš jako takový slalom. No každopádně nás zachránila alespoň ta divoká řeka a tobogán. 
Když už jsme byli ve Slaným, projeli jsme internet a podle recenzí vybrali restauraci, která podle popisu zněla jako ráj na zemi a restauraci, která byla ve stylu amerických restaurací. Něco jako James Dean (článek zde:James Dean). Nemohli jsme se rozhodnout, tak jsme to vyřešili jako vždy – střihli jsme si. Já vyhrála, takže se šlo do Továrny (ta, co byla označována za ráj na zemi).
Restaurace už na první pohled vypadala moc hezky. To u mě většinou tvoří skoro 40% úsudku o restauraci.  Dalších 10% je jídelníček. Nesnáším, když listuji meníčkem a  nic si nemůžu vybrat. Důležité pro mě je, aby jídlo co nejvíc zaujalo. No a zbylých 50% je samozřejmě jídlo samotné. 
Jak už jsem řekla, vzhled obstál. Bylo to krásně prostředí udělané ze spojení dřeva a kovu. Druhý bod – menu, mě také nadchlo. Dala bych si snad všechno. A jídlo? Výtečný. Všechno z domácích potravin. Např. hamburger byl domácí od housky až po hranolky. A těstoviny to samé. Vážně jsme si hrozně pochutnali. Jen mě mrzí, že se do mě nevešel domácí karotkový dort, který byl mezi dezerty. No holt budu se tam muset ještě vrátit. Chápu, že pánové karotkový dort neocení, ale zase by je mohla nalákat velká nabídka zajímavých piv přímo z Unětického pivovaru. Řidiči si můžou pochutnat na domácích limonádách (pomeranč, citron, zázvor).
A co se personálu týče – u chvály zůstanu. Paní ochotně poradila, co mají nejlepší a byla moc milá. 
Za nás prostě 1*. Konečně jsme si našli novou restauraci na nevařící neděle 🙂

S.

http://tovarnaslany.cz/

 kuřecí vývar
 zelňačka

                           

 sýrové torteliny v rajčatové omáčce

Recommended articles

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

#Instagram
#madeinprague