Ovesná kaše

Sandra, Květen 1, 2015
#
Zdravé jídlo – fenomén dnešní doby. Instagram se hemží fotkami, na kterých jsou zdravé snídaně, obědy, svačiny, večeře. Fotky zdravého jídla se staly téměř povinností a kdo je nemá, nemůže počítat s tím, že bude mít hodně „followerů“. 

Občas se takovým lidem směju a říkám si, proč si sakra fotí všechno, co jedí. Zlom však přišel nedávno v práci, kdy jsem kolegům chtěla ukázat jedno jídlo, které jsem uvařila a zjistila jsem, že v mobilu mám fotky svého „meníčka“ skoro z celého týdne. Počínaje chlebem a rajčaty s mozarrellou konče.. Achjo, podlehla jsem i já….
Na mou obranu vám teď vysvětlím, proč to dělám. Snídaně mě nikdy nebavily, Představa, že ráno budu muset vstát dřív jen kvůli tomu, abych se stihla nasnídat, byla skoro nemyslitelná. A tak jsem se většinou odbyla jogurtem nebo nějakou sušenkou. Ano, vím. Výživový poradce, ale vlastně ani lajk, by mě nepochválil. Všude slyšíme SNÍDANĚ JE ZÁKLAD DNE. A tak jsem vymyslela způsob, jak se na snídaně těšit. Udělám si ji hezkou. Zní to divně? Ano, já vím, ale obecně u všech jídel platí, že čím lépe vypadají, tím větší na ně máte chuť. A já se vážně ráno začalo těšit na to, co si udělám k snídani, jak si ji naaranžuji a ano – jak ji potom „postnu“ na instagram. 
A tím se tedy konečně dostávám k samotnému tématu, které jste si vyžádali: Tipy na zdravé snídaně a svačinky. A jak jsem říkala výše, vzhledem k tomu, že i náš instagram je takových inspirací plný, využiji ho jako základ tohohle článku, lépe řečeno série článků. 
Tipy na zdravé svačiny a snídaně rozdělím na díly. Je jich totiž tolik, že jsem si jistá, že kdyby byly v jednom článku, tak byste to ani nedočetli.
Dnešní díl bude ve znamení ovesných kaší!
OVESNÁ KAŠE

Budu upřímná, moje první ovesná kaše byla hnus. Nejenom, že byla tak tuhá, že jsem ji nemohla dostat z talíře, ale zkuste si pak tuhle konzistenci polknout. A to ani nemluvím o tom, že byla bez chuti. Vůbec jsem nechápala, co na ni všem lidem chutná a skoro jsem se začínala utvrzovat v tom, že co je zdravé není dobré. Ale!! Pak jsem přišla na pár vychytávek, které z obyčejné ovesné kaše udělaly něco, co dokonce i rádi sníte a budete se na to těšit. 
Já vím, dnes jsem pomalá a vy musíte číst tolik textu než se konečně vymáčknu a řeknu vám, jak udělat z obyčejné kaše výbornou kaší. Dobře, dobře, jdeme na to:
Teď mi došlo, že by vás možná zajímalo, jak udělat kaši takovou, aby se dala odlepit od talíře. Upřímně, je to o cviku. Já většinou dám vařit mléko (s medem) a pak pomalu přimíchávám vločky. Většinou ji po chvilce odstavím z plotny (teď si přijdu jako hospodyňka, když jsem použila slovo plotna) ještě když je „tekutá“. Ona potom ztuhne cca po 2 minutkách. Takže rada – určitě do mléka nenasypte tolik kaše, aby byla tuhá ještě než si ji dáte na talíř. Lépe to popsat prostě nedokážu. 

Tak to jsou moje tipy na výbornou kaši. No, co jste čekali, víc vám toho v tuhle chvíli neporadím. Ale těšte se na další díl. Bude ve znamení chlebu. Jasně, že ne o tom klasickém bílém, který je taaak nezdravý 🙂 
Heslo dne – snídej zdravě.
S.
P.s. už teď se můžete inspirovat na našem instagramu, kam pravidelně přidávám fotky svého jídla (vždyť vy už víte proč). KLIKNI, pokud chceš vidět, co jsem dnes jedla

Recommended articles

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

#Instagram
#madeinprague