London

Sandra, Květen 13, 2015
#
bunda – H&M, kalhoty – Topshop, svetr- Forever21, mikina – PINK Victoria’s Secret, šátek – Primark, baleríny – Marcha Ballerina , sluneční brýle – Rayban, kabelka – Liu Jo
Máte občas chut jen tak někam vypadnout? Tak tahle přesně nálada mě chytla před pár týdny. Přítel mě překvapil zprávou „Vyber si kam o víkendu poletíme – Řím, Miláno nebo Londýn“. Vyhrál Londýn, kde jsem byla jen jednou a to jeden den, když mi bylo asi 11 let. Letenky jsme hledali přes http://www.skyscanner.cz/ Našlo nám to ty nejvýhodnější spoje, přílet v pátek večer na Gatwick a odlet v pondělí večer z Lutonu. Hotel jsme rezervovali tradičně přes http://www.booking.com . Do odletu zbývaly dva dny, stačilo už si jen sbalit a moje nedočkavost se stupňovala.

V plánu jsme měli tradiční turistické památky, nějaké ty trhy a hlavně si odpočinout od všeho v Praze. Bydleli jsme přímo v centru, jen pár kroků od Oxford street, a tak jsme všude chodili pěšky. 
V sobotu jsme navštívili trh s jídlem http://www.boroughmarket.org.uk/ . Po cestě na trh jsme se zastavili na Picadilly Circus. Pokračovali jsme podél Temže. Zastavili se na chvíli u divadla Williama Shakespeara The Globe a pak pokračovali až k trhu. S prázdnými bříšky jsme si vybírali, co dobrého si dát k obědu. A že výběr byl veliký. Nakonec vyhrály hamburgry, jako dezert brownies a tyhle všechny dobroty jsme zapili organickým ledovým čajem. Plní sil jsme se vydali na další část Londýna a to Tower Bridge. Večer jsme si prošli Covent Garden a Soho, kde jsme si v jedné hospodě dali pivo.

V neděli mělo trochu poprchávat a měla bít zima, tak jsme jako program zvolili nákupy. Každý jsme na svém seznamu měli pár položek. Já chtěla hlavně navštívit Victorias Secret, kde jsem sehnala skvělou mikču, kterou můžete vidět na fotkách. Další obchody, který mě zajímaly a který nemáme doma v Čechách byly Hollister a Forever21. Po nákupech jsme si došli na tradiční Sunday roast, nechali tašky v hotelu a vyrazili směrem Madamme Tussauds. Pokud někdy budete v Londýně a rozhodnete se muzeum taky navštívit, určitě stojí za to si lístky předem rezervovat a koupit online. My jsme tak ušetřili 20 liber.

Pondělí, poslední den a nejkrásnější počasí. Nechali jsme kufr v hotelu a vyrazili do Hyde Parku. Navštívili jsme Dianin memorial, dali si Bellini a pivo v krásné kavárně. Prošli se k Buckinghamskému paláci a Big Benovi. Našli další cashku (o geocachingu jsem vám už psala). A pak se už vydali směrem zpět na hotel po kufr a na letiště.

Tenhle spontánní víkend byl naprosto skvělý. Londýn jsem si zamilovala a nemůžu se dočkat až se tam někdy zase vrátím.
Podnikli jste taky někdy něco takhle na poslední chvíli?
Tak kam pojedeme příště? 🙂 
Mějte se krásně!
H.
náš hotel http://www.marblearch-inn.co.uk/

Recommended articles

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

#Instagram
#madeinprague