Krabičková dieta ADIFIT / 1. díl – úvod

Sandra, Květen 26, 2015
#

 
 

Krabičková dieta – to zní vážně příšerně. Kdyby mi před pár měsící někdo řekl, že ji bude držet, praktikovat, nebo jak to chcete nazvat, asi bych se mu vysmála, jako se vysmívám všem ostatním dietám. Diety nedržím. Důvod? Prostě bych to nevydržela. Na to mám jídlo až moc ráda a krom toho těmhle věcem nevěřím. To, že nejíte jen způsobí, že si vaše tělo bude ještě víc ukládat zásoby a bude to horší a horší.   Krabičková dieta překvapivě spočívá v něčem jiném.
 
O krabičkové dietě jsem slyšela už před měsíci, kdy jsem si dokonce koupila knihu, abych začala vařit lépe. No přoznejme si to – ani jsem ji neotevřela. Lenost je děsná věc. Zlom nastal asi před týdnem v práci, kdy nám seškrtali jídelníček. Vyndali jakžtakž zdravá jídla – prý je nikdo nejí. Naštvalo mě to. Nejsem typ, který by každý den jedl houskový knedlík s omáčkou nebo smažené věci. Neřikám, že mi to nechutná, ale mám svoje zásady. A taky se blíží to léto, že jo…
 
 
 
Takže to byl ten první impuls – co v práci sakra budu jíst? Vzpomněla jsem si na krabičky. Kolega, který s tím má zkušenosti mi doporučil stránku, která je dle výzkumů nejlepší a mají přijatelnou cenu.  A tak jsem do toho šla a krabičky hned objednala. Konkrétně na www.adifit.cz.
 
Na výběr máte z několika variant. Podle toho, zda jste muž, žena, sportujete, nesportujete, jste vegetarián, diabetik atd atd. Já jsem si vybrala program LINE, který je pro štíhlou linii. Dále jsem zvolila variantu pro ženy pohybově aktivní (snad tím mysleli to, že ráno dojdu na bus a zpět – nee vždyť přece víte, že běhám;)). Tahle varianta celkově vyjde na 6000Kj denně, což by mělo odpovídat denní dávce. Denní dávka – přijdu si, jak když mluvím o fetu.
 
Celá tahle sranda mě vyšla na 8400,- na 22 dní (zrovna akce 2 dny zdarma) s tím, že v tom mám 5 jídel denně. V ceně je zahrnuta i cena 1200,-, kterou jsem investovala do doručování až domů. Nechtělo se mi totiž každý den jezdit pro jídlo do centra.
 
A teď vlastně k tomu, proč jsou krabičky dobré – pro mě je tahle varianta dobrá v tom, že mi profesionál sestaví jídelníček, kuchař uvaří a poslíček doručí až domů. Tam přichází řada na mě – SNÍST TO! Nehladovíte, nic takového. Naopak. Jíte 5x denně a pravidelně. To je základ. Porce jsou menší a nutričně hodnotné. Krom toho jsem chtěla změnit stravovací návyky a inspirovat se tím, co se dá během dne zdravého jíst.
 
A jak to funguje v realitě?
 
Můj program začal v pondělí. Kurýr dováží jídlo vždy den předem na dva dny dopředu. První doručení – neděle. Byla jsem šíleně natěšená na to, co mi doveze. Při převzetí jsem byla příjemně překvapená. Všechno vypadalo děsně lákavě. teď jen, jak to bude chutnat. Zaítm mám za sebou dva dny. Níže máte ukázku, z mých začátků 🙂
 
Musím říct, že zatím jsem až asi na 2 jídla spokojená. Jídelníček je hlavně pestrý, což oceňuji. Zatím nemám vůbec  hlad. Ba naopak si přijdu zasycená a nemám potřebu mlsat okolo. Sláááva.  Samozřejmě vám na konci téhle série o krabičkové dietě prozradím, zda jsem zhubla, jestli jsem měla hlad a jak to celkově probíhalo.  Takže sledujte!! 🙂

S. 

 
1. den

  • Snídaně – vícezrná bageta se šlehaným sýrem, pažitkou a plátky eidemu
Snídáním nemám co vytknout. Normálně jsem zvyklá jen na kaši a musli, takže tohle je fajn obměna.
 

  • Svačina 1 – hruška s tvarohem a lesním ovocem
Tohle je super svačina do práce. Chutná to dobře a ještě je to zdravé.
 

 

  • Oběd – vepřová roláda szpanenky plněná hráčem a vajíčkem s brambory
První teplé jídlo a já byla nadšená. Moc dobré.
 
  • Svačina 2 – jarní salát s mozzarellou
Není co dodat, klasický mix u kterého byla ještě balzamiková zálivka. Ale začala jsem dřív jíst než fotit, tak tu máte už jen zybteček 😀
 
  • Večeře – zeleninový špíz na kari s rýží
Bohužel zklamání dne. Tohle mi vůbec nechutnalo. Lépe řečeno mi tam neskutečně vadila ta cuketa. Takže jsem vybrala alepsoň papriky a rýži.
 

 
 
 
2. den
 
  • Snídaně – Rybí pomazánka s pažitkou, vícezrnné pečivo

Nejlepší rybí pomazánka, jakou jsem kdy jedla. Fakt výborný. A zbylo i na přítele 😀

 

  • Svačina 1 – Skořicová rýže s jablky a banánem
Vypadá to divně co? Ale byla to šílená mňamka. Zkuste si to udělat doma. Pochutnáte si.
 

 
  • Oběd – Drůbeží maso s dušenou kapustou
 Opět vzhledově nic moc a kapusta? Docela jsem se toho bála. Ale naštěstí jsem byla opět příjemně překvapená. A záviděli mi (podle vůně, o jídlo se nedělím) i lidi v práci.
 
  • Svačina 2 – Ananas s kukuřicí
To bylo nic moc. Vybrala jsem ananas. Naházela do sebe trochu té kukuřice, ale tak půlku jsem vyhodila. Nic moc.
 
 
 
  • Večeře – Pečená dýně s cuketou / určeno k ohřevu
No večeře jim moc nejdou. Tohle bylo fakt divný. Moc koření a nějaké zálivky. Letělo to rovnou. Naštěstí jsem měla navařeno pro přítele, takže jsem hlady neumřela. 
 
 

 

 
 
 

Recommended articles

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

#Instagram
#madeinprague