LOSOSOVÉ LETNÍ SPECIALITY

Sandra, Červenec 22, 2015
#
Nevím jak vy, ale já jakmile začne léto, tak hledám co možná nejlehčí recepty. Většinou v tom vedru totiž nemám ani chuť k jídlu, takže se snažím jídelníček trochu odlehčit a dělat „svěžejší“ jídla. Proto jsem byla nadšená, když mi táta přivezl lososa, a to přímo z Norska. Ideální čas na to, zkusit nové recepty! Pokud nemáte rádi lososa syrového, použijte uzeného stejně jako my. Obě varianty jsou výborné. Jen u klasického lososa vždy použijte sůl, u uzeného už nemusíte. 

Tatarák z lososa:
Recepty si vždycky hledám co možná nejjednodušší. Není nic horšího než ingredience, kvůli kterým musíte oběhat asi tak  krámů než je seženete. A tenhle recept je jednoduchost sama!
Lososa nakrájejte na malé kousíčky, experti naškrábou špičkou nože. Přidejte na jemno nakrájenou cibulku. Cibuli dávejte v poměru jeden filet – půl cibule. Poté přidáme hořčice, osolíme, opepříme a mícháme. Na závěr zakápneme citronem. Poté už stačí jen doladit dle chuti. Jen pozor – jde nám o chuť lososa, tak to nepřežeňte s hořčicí a cibulí. Raději poté pomalu přidávejte podle chuti. Ozdobíme plátkem citrónu a bazalkou.

Salát s lososem, mangem a sezamovými semínky

  • 200 g uzeného lososa
  • 2 lžíce dijonské hořčice
  • 2 lžíce medu
  • směs listových salátů (já používám už hotový mix a hlavně rukolu!)
  • 1 salátová okurka
  • 1 mango 
  • sezamového semínka
  • olivový olej
  • citronová šťáva

Tenhle salát je naprosto úžasný. A to především z toho důvodu, že miluju lososa a miluju mango. Takže kombinace táhlech dvou ingrediencí nemůže dopadnout špatně. A opět – jednoduché jako facka!!

Lososa nakrájíme na malé kousky a obalíme ve směsi medu a hořčice. Poté dáme osmažit na pánvičku. Mezi tím si v míse smícháme všechny ostatní ingredience. Mango a okurku (vyndáme semínka) krájíme na nudličky. To jen pro design :). Na závěr vše smícháme, zakápneme olivovým olejem a citronem a je to. 

Gnocchi s lososem
Dáme si vařit gnocchi dle návodu. Mezitím si nakrájíme lososa na malé kousky. Na pánvi roztavíme máslo a smažíme na něm lososa. Když už je téměř hotový, přidáme tři kostičky taveného sýra. Vznikne nám lehce mazlavá směs. Gnocchi slijeme a přihodíme na pánev. Díky tomu, že je směs lehce mazlavá, skvěle se na gnocchi přilepí. Na závěr přidáme nasekanou bazalku a pár lístky ještě ozdobíme. 

Recommended articles

#Instagram
#madeinprague