Different Dressden

Sandra, Srpen 5, 2015
#

Pokud jste četli pondělní článek tak už víte, že jsme navštívily Drážďany konečně i jinak, než pouze na nákupy. A jelikož na vás myslíme kudy chodíme, máme pro vás ty nejzajímavější tipy, které v Drážďanech musíte vidět.

NÁKUPY
Začnu tím, co znám v Drážďanech přeci jen nejlépe. A to jsou obchody. Tady jsou moje dvě oblíbená místa, kde určitě seženete vše, co potřebujete. Ale pozor! Nejezděte do Drážďan v neděli. V tento den se nepracuje a všechny obchody jsou zavřené. Říkáte si, vždyť to je jasný, to vím? No, já to nevěděla…. A není nic horšího než pocit, když po dvou hodinách přijdete k zavřenému obchodnímu centru. Ou yes.

PRAGER STRASSE

Moderní pěší bulvár, kde najdete několik obchůdků a jedno hlavní nákupní centrum, ve kterém najdete i PRIMARK. Tato nákupní třída je z Čech téměř jako první na ráně. Cesta trvá cca 2 hodiny. A pokud přijedete brzy, najdete zde určitě i místo na parkování. My většinou vyjíždíme v 7, jelikož v 9 se otevírají obchody a chceme se co nejvíc vyhnout fronttám. Skoro všude jsou zde parkovací automaty. Vyplatí se zaplatit rovnou 6 euro na celý den. 

ELBE PARK
Dalším skvělým obchodem, kde určitě najdete, co hledáte (je totiž obrovský a skoro se nedá projít) je ELBE PARK. V tomhle centru hlavně najdete takové obchody, které u nás nejsou. A to mě na zahraničích nákupech baví nejvíc. Krom toho parkování je zde zdarma.  Tenhle obchod najdete na adrese Peschelstraß 33. Bližší informace zde: http://www.elbepark.info/de/
PAMÁTKY
Moje nově objevená zóna, z které jsem byla totálně nadšená. Vážně jsem až do téhle chvíle netušila, jak je Dressden krásný. Pokud jste milovníci baroka a klacisismu, tak si tady určitě přijdete na své.  Krom toho na Drážďanech je úžasné, že většinu památek projdete jedním okruhem, což je pro turistu ideální. Nemusíte nic složitě hledat. Já jsem se řídila mapkou staženou z internetu. Ke stažení zde.  Je to skvělá mapa, na které jsou vyznačené ty nejzajímavější památky. Asi jedna z nejznámějších staveb je ZWINGER. Je to komplex barokních staveb s nádhernou zahradou. Krom toho všude jsou fontánky. No úplný kýč. Který ale stojí za to vidět! Mezi další mustsee patří SEMPEROPER neboli státní opera. V okruhu jsou i další stavby jako Katedrála Nejsvětejší trojice nebo třeba protestantský Kostel Panny Marie. Osobně doporučuji jít po stopách mapky, kterou jsme vám daly do odkazu a opravdu nic neminete. Parkovat se dá hned v centru. Najdete zde podzemní garáže, kde vás parkování vyjde na cca 2 eura na hodinu. 
UBYTOVÁNÍ
 
V Drážďanech je nespočet hotelů, hostelů a penzionů, ve kterých se můžete ubytovat. My vám však můžeme doporučit ten, ve kterém jsme spaly my, případně ve kterém jsme spát chtěly 🙂 Pokud jste autem, je pro vás výběr značně jednodušší. My zvolily hotel Akademiehotel Dresden. Odkaz zde. Je to krásný, čistý hotel a i se snídaná vás vyjde na cca 70 eur. Najdete tu i wellness a fitko. A hlavně, vzdálenost do centra, kde jsou památky, je cca 10 minut.  Kdo auto nemá, může přespat přímo na Prager Strasse v hotelu Ibis. odkaz zde

Kdybyste měli otázky, určitě nám napište. Co budeme vědět, rády zodpovíme! 

ČUS!

Vaše S.

 
 

 

 

 

 

Recommended articles

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

#Instagram
#madeinprague