JAK NA DETOX

Sandra, Srpen 14, 2015
#

Detox, to není jen jarní očista těla. Podle mě, by měla být ve vašem diáři častěji, než jen jednou za rok. Vzhledem k tomu, že možností detoxikace je několik, od prášků až po různé nápoje, některé jsem zkusila. Tentokrát se musím přiznat, že ne jen kvůli vám, ale hlavně kvůli sobě. Očista organismu mě vždycky zajímala a čas od času mi přeskočí a chci čistit okamžitě! A tak se v dnešním článku můžete zkusit inspirovat a přečíst si, co mi vyhovovalo a co ne.  

Neera 
Neera nápoj.  Předpokládám, že v dnešní době zná tenhle „lektvar“ už hodně lidí. Pokud jste o něm neslyšeli, jde o detox, kdy pijete celý den pouze tento nápoj (smíchaný z neera sirupu, kianského pepře, citronu a vody) a doplňujete ho pitím vody nebo čajů. Doba trvání je na vás. Nejkratší je však 3 dny. Potom 7 dní a nejdelší 10 dnů.  Poté je ještě možnost dát si detox 1x týdně. Tahle možnost mě upřímně zaujala nejvíc. Ale zatím jsem ji nevyzkoušela. Já si dala tenhle detox na 3 dny. A abych pravdu řekla – děs! Neříkám, že při tom máte úplně hlad, chutě jsou samozřejmostí, ale po 2 dnech mi z té chuti bylo už na zvracení.  Nevím, k čemu tu chuť přirovnat, ale na rovinu – smrdí to. Neustále jsem musela žvýkat žvýkačky, abych to přebyla a osazenstvo okolo mě neumřelo.  Krom toho pořád si úplně nejsem jistá tím, zda tělu spíše neškodím, když ho nechávám 3 dny takhle drasticky vyhladovět. 
Ale to je jen můj osobní názor na celou věc. Mám spoustu známých, kteří to dali až do konce a náramně si to pochvalovali. Ano, zhubnutí je bonusem detoxu. A většinou zhubnete opravdu o hodně. Na druhou stranu, zkuste 10 dní nejíst a uvidíte, že kila půjdou také dolu.  
Uznávám, jsem kritická. Ale prostě tenhle způsob mě nijak extra nenadchl. Jak jsem říkala, maximálně zvolit tu možnost 1 den v týdnu. Jen aby mělo tělo jeden den čas na očistu.  
TEATOX 
Od extrému k extrému, protože tuhle věc jsem si naopak zamilovala. Jde o známé TEA TOX čaje. Já si objednala DETOX SKINNY HERBS MORNING&BEDTIME – 14 DNŮ.  Pijete čaj denní 3x denně a na noc před spaním si uděláte noční. Musím říct, že za těch cca 14 dnů jsem se cítila skvěle a úžasně mi „splasklo“ břicho. Love it, love it!! 
Zeleninový nebo ovocný detox 
Tak tenhle patří mezi moje další oblíbence. Spočívá v tom, že celý den jen jíte, v mém případě pijete zeleninu nebo ovoce.  Dělala jsem si na dopoledne ovocné smoothie, abych nabrala energii a vitamíny a odpoledne zeleninový mix. Já si zatím dávám tenhle detox jen občas na jeden den, ale plánuji zkusit i 3 dny, abych dala tělu trošku oraz.   
Ječmen a  chlorela
Ječmen jsem se naučila pít hlavně díky mojí oblíbené restauraci, o které psala Nikča. Mají tam totiž ječmen s příchutí a to je úžasná věc. Určitě doporučuji jít vyzkoušet. Domů si však kupuju bez příchutě, klasický ječmen z DM. V DM kupuji i chlorelu. A k čemu vlastně tyhle zelené dobrůtky jsou? 
Dodávají živiny, vitamíny, minerály, mají antioxidační účinky a obsahují velké množství vlákniny, která přispívá k lepší funkci trávícího systému a enzymy, které mají vliv na metabolismus a imunitu. Krom toho mají sytící a regenerační efekt.  
No prostě tyhle zeleňáky si nemůžu vynachválit a snažím se je konzumovat pravidelně. 
Mouka, maso a sladkosti 
Tak jestli teď čekáte, že vám řeknu, ať jíte víc masa a mouky, tak jste pěkně vedle. Naopak!! Zkuste je alespoň na týden vysadit. Mouku klidně na měsíc a sladkosti navždy (Já vím, že to nejde, tak alespoň ten měsíc, ano?). Uvidíte tu změnu. A pokud vás trápí kruh okolo břicha, bude rázem pryč. Odzkoušeno 😉 
DETOXU ZDAR!!
S.
P.s. kdyby vás něco zajímalo, klidně piště!!

Recommended articles

#Instagram
#madeinprague