JAK NA DOKONALE HLADKOU POKOŽKU

Sandra, Říjen 4, 2015
# BEAUTY
Musím se vám přiznat, že původně měl článek název SBOHEM CHLUPY. Přišel mi vtipný, ale pak jsem si řekla, že by možná víc lidí spíše odradil. Tak jsem to musela přehodnotit. Každopádně článek bude o tom, jak mít dokonale hebkou pokožku bez chloupků. Kdo by přeci takovou  nechtěl. Od doby, co jsem se začala holit jsem zkusila už hodně způsobů, jak toho dosáhnout. A ačkoliv je to poměrně zvláštní téma, rozhodla jsem se, že se s vámi o moje zkušenosti podělím. 

Na začátek ale ještě vysvětlím rozdíl mezi depilací a epilací. Často totiž zjišťuji, že si to dost lidí plete! Epilace je způsob odstranění chloupků včetně kořínku. Oproti tomu při depilaci se zbavíte jen viditelné části chloupku. Epilace se provádí většinou laserem. tenhle článek bude spíše o klasickém holení a depilaci.  
ŽILETKY

Troufám si tipnout, že většina z vás začínala žiletkou. No jo, to bych nebyla já, abych to neměla zase o něco veselejší. Asi v 11 letech jsem totiž u mamky našla epilační strojek. Tahle zkušenost mě od holení nohou na pár let odradila. Pak jsem zjistila, že je i méně drastičtější možnost a zkusila žiletky. Nejvíc jsem používala holící strojek od VENUS, u kterého jen stačí měnit hlavice. Cena a  lenost shánět pořád ty správné hlavice mě nakonec donutila kupovat si jednorázovky. Které potom prostě vyhodíte a vezmete si nové. 
Výhoda žiletek je dokonale hebké nohy, ale krátký účinek. Nehledě na to, že jsou pak chloupky ještě ostřejší (určitě všechny víte, o čem mluvím).
DEPILACE VOSKEM / VOSKOVÉ PÁSKY

Když mi bylo 15, dostaly jsme s kamarádkou skvělý nápad – použijeme voskové pásky na nohy. Není stupidnější nápad, než si nejdřív všechny nalepit na nohy a pak teprve strhávat (Gábi, pořád ti to mám za zlé!). Au au au. Bolelo to jak čert. Proto když jsem si je nedávno kupovala na zkouško znovu. měla jsem fakt strach. ALE!
Koupila jsem si  VEET Oriental Warm Wax s esenciálními oleji. Nejenom, že mě totálně dostala ta vůně, ale dokonce fakt funguje. Jo jasně, není to zrovna příjemná věc, ale dá se to přežít. Co víc, byla jsem překvapená, že to nebolelo tolik, jak jsem původně čekala. Nohy vydržely dokonale hladké víc jak 2 týdny a pak byl nárůst spíše minimální.

DEPILAČNÍ KRÉMY

Tak to bych zařadila do největších pohodiček v holení. Vůbec, ale vůbec to totiž nebolí. Tohle oholení vám vydrží tak na týden. Ale za mě upřímně moc nedoporučuji. Já z toho vždycky cítím děsně chemikálií a když přesáhnu doporučenou dobu účinku krému, zčervená mi pokožka. Takže vážně nic pro citlivky. Pokud byste ale přeci jen chtěli vyzkoušet, mohu doporučit VEET depilační krém pro citlivou pokožku. 
DEPILAČNÍ STROJEK

Nakonec jsem mu přeci jen neunikla. Přála jsme si ho hned jak jsem viděla ty skvělé lesklé, hladké, oholené nohy.(Pamatujete, jak jsem vám říkala, že jsem hrozně ovlivnitelná reklamami, že jo?). Nebudu vám lhát – depilování bolí. Výhoda je, že bolí jen pár prvních holení než si zvyknete. Pak už je to rutina. Nohy nejsou po depilaci tak dokonale hebké jako po žiletce, proto musíte následně použít ještě hlavici na „doholení“. Výhoda – oholení vydrží opravdu dlouho, chloupky jsou po opětovném nárůstu jemné a světlé. Já můžu doporučit tenhle strojek od PHILIPS Satin perfect, který můžete používat i ve vaně. Takže je depilace trochu méně bolestivější. 
DEPILACE OBLIČEJE

Tuhle část zařazuji schválně. Pokud si totiž myslíte, že na obličeji chloupky nemáte, pletete se. Každá má knírek ať už viditelný nebo ne (teda, to je věta, ta pobavila i mě). Já zkusila depilaci nití. Opět – au au au. Sice to podle bolesti musí vydržet až do konce života, ale stejně. Pokud chcete zkusit něco méně násilného, doporučuji Veet voskové pásky na obličej pro citlivou pokožku. Opět – pro mě ideální, jelikož mám citlivou pokožku a chloupky jsou pryč raz dva. Výhoda je, že na obličeji strháváte jen jeden pásek a to se dá zvládnout.

BRAZILSKÁ DEPILACE

Tohle je takový bonus pro vás, abyste se pobavili. Ano, šla jsem na brazilskou depilaci neboli depilace třísel. Řeknu vám to asi takto – takhle jsem u holení ještě nezapotila. Chtělo se mi řvát s každým trhnutím, proto jsem se raději permanentně štípala do ruky, abych to přebila. První návštěva byla děs, druhá menší děs a třetí už šla, ale stále děs. Tak jsem tam pak přestala chodit. Co se jim však musí nechat – oholení je dokonalé! A vydrží děsně dlouho. Hm…když o tom tak mluvím, asi tam zase zajdu. Já byla v salónu Sweet epil, tak můžete mrknout na bližší informace tam.  (http://www.sweet-epil.cz/brazilska-depilace/pro-ni)
A co vy? Jaká metoda je vaše nejoblíbenější?
Vaše, S.

Recommended articles

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

#Instagram
#madeinprague