SOCIAL NETWORKS

Sandra, Říjen 22, 2015
#

Bez sociálních sítí si už dnešní svět většina lidí nedokáže představit. Přiznávám, i já patřím do zmiňované většiny. Zbytek lidí je buď odsuzuje, nebo vůbec nezná – především starší generace. I když dnes už mají „fejsbůk“ i naši prarodiče.


Alik.cz
Moje cesta začala s pejskem Alíkem. Dítě jako jsem byla já ho nemohlo nezbožňovat! Na začátku mojí oblíbenou činností nebylo chatování (neuměla jsem totiž ještě pořádně číst a psát), ale omalovánky. Snad si ještě pamatuji přihlašovací údaje, dostala jsem chuť si něco zase vybarvit.
ICQ
Od Alíka jsem povýšila na ICQ. Svoje devítimístné přihlašovací číslo jsem  si pamatovala dlouhou dobu nazpaměť. I když už jsem byla ve čtení a psaní zdatnější, stále to u  mě na plné čáře vyhrávaly ICQ hry.
Skype
Další etapou byl Skype. Je skvělý tím, že na něm můžete provozovat videohovory. Nejvíc jsem ho využívala, když byla moje ségra Sandra na Erasmu v Irsku. Často jsem si také „za mlada“ skypovala s kamarády. Takový hovor trval třeba i 3 hodiny, ze kterých se však konverzovalo pouhých 10 minut, zbytek času byl Skype pouhou kulisou.
Facebook
Velkým krokem pro mě byl facebook. Lajkování, komentování, přidávání fotek, lidí a mnoho dalšího pro mě bylo dosud neznámým. Dokonale zazdil všechny ostatní chatovací sítě a dostal se na vrchol. Kdo dneska nemá facebook, jako by nežil. Co dnes není na facebooku, jako by se nestalo. Zkrátka dokud se s přítelem nedáte do vztahu, nebo neoznačíte sestru za sourozence, jste nahraní.
Instagram
Najednou už nebylo cool zahlcovat fotkami fb, ale instagram, který je v podstatě jen o fotkách (a hashtagech). Pokud u někoho uvidíte hashtagy jako folowforfollow, follow4follow, tagsforlikes, tagforlike a podobně, je jasné, že se uživatel snaží zíkat co nejvíc lajků a followerů a o to vlastně na instagramu jde. A kdo tvrdí, že ne, určitě lže. 😀 #sledujtenas #jsmetamjakomadeinprg
Snapchat
Další sítí soustředěnou na fotky je appka Snapchat. Fotíte sebe, svojí snídani, oblečení, tramvaj, knížku, prostě všechno co vás napadne. Potom si vyberete komu svůj výtvor pošlete, nebo rovnou přidáte na svou zeď, kam se může podívat každý. Vtip je v tom, že každá fotka se vám ukáže na vámi zvolený počet sekund. Některé dívky si neuvědomují, že existuje screenshot a fotí se opravdu nevhodně. Na facebooku vzniklo už plno skupin zaměřující se právě na snapchat. Jedna z nich se jmenuje „Úlovky ze snapchatu“, název mluví za vše..
Twitter
Pak začali lidé mluvit o Twiteru. Bohužel ten je pro mě stále velkou neznámou. Snad jednou…
Hiwe
Pro mě úplně nejnovější chatovací aplikace. Můžete si buď založit vlastní chatovací místnost tkzv. Memo (od slova Memorandum), nebo můžete vstoupit již do vytvořené a začít hned chatovat. Kromě textu můžete posílat i fotky. Popularitu zde nezískáváte lajky ani počtem followerů, nýbrž intenzitou chatování v místnosti.  Zajímá vás víc? Mrkněte na: http://www.thehiwe.com/w/
A co vy a sociální sítě? Máte účet na všech výše vyjmenovaných?¨
Vaše – vždy online – N.

Recommended articles

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

#Instagram
#madeinprague