TIPY – NEJLEPŠÍ MÍSTA BARCELONY

Sandra, Květen 22, 2016
#

TRADA KONEČNĚ! Konečně jsem dopsala svého malého/velkého průvodce aneb co musíte v Barceloně vidět!

Vždycky byla mojí oblíbenou destinací Paříž. Možná i proto, že když mi bylo 6, odstěhovala se mi tam babička, na kterou jsem byla děsně upnutá. Proto není divu, že jsem tam byla pečená vařená.

Pak jsem ale navštívila Barcelonu. Totálně mě tohle město nadchlo. Nic vám tu nechybí. Lidé jsou milí a pořád se usmívají. Aby taky ne, když tu mají super počasí a moře. Krom toho já jsem blázen do umění, takže Barcelona, jakožto město největšího španělského architekta Gaudího, je pro mě ráj. Bohužel tenhle můj koníček se mnou většinou moc lidí nesdílí, takže tyhle architektonické „skvosty“ většinou zahlídnu jen z povzdálí. Tentokrát jsem ale mamču přemluvila a vydaly jsme se na nejkrásnější místa Barcelony. Abych ale uspokojila i mamku, navštívily jsme i krásné bary a restaurace. A já vám teď přináším výčet těch NEJ MÍST, které prostě musíte navštívit! 🙂

O Barceloně:

Barceloně se říká také hlavní město Katalánská. Katalánci totiž v téhle části Španělska dominují a není proto divu, že vedle klasické španělštiny se tu setká i s katalánštinou, která je nyní druhým oficiálním jazykem Španělska. Tyhle dva jazyky by se daly přirovnat k naší češtině a slovenštině. Navzájem si totiž rozumíte a ale nuance tu jsou.

Katalánci stále usilují o samostatnost, a proto se tu často konají volby. Minulé byly v roce 2015 a jsem ráda, že jsem měla příležitost tam v téhle době být. Lidí tam chodili obalení ve vlajkách katalánska a bylo jasné, že v Barceloně jich je značná přesila 🙂 Super atmosféra. Skoro jsem měla chuť se do té vlajky zabalit taky.

DSCN2242

PAMÁTKY

LAS RAMBLAS

Bulvár Ramblas je místo, kde se setkávají lidé. Je to dlouhatánská ulička, kde nakoupíte všechno, co potřebujete. Jedná se o nejznámější ulici v celé Barceloně. Stojí za to, zažít tu atmosféru. A když tam budete, zajděte rovnou na místní velký trh, který se nachází cca uprostřed ulice. 🙂

DSCN2149

DSCN2152

DSCN2162

DSCN2164

PORT VELL

Pokud budete u bulváru LAS RAMBLAS, určitě se zajděte podívat i na přístav Port Vell. Je to nádherné místo. Vznikají na něm nádherné fotografie a to vlastně úplně samy 🙂 Pokud byste si chtěli přístav prohlédnout trochu jinak, zajděte na lanovku TRANSBORDADOER AERI, která vede z věže na jednom molu (torre de San Sebastia) nahoru na Montjutic.

DSCN2183

DSCN2182

DSCN2172

CATEDRAL

Zkratka pro katedrálu sv. Eulálie. Jde o klasickou katalánskou gotiku. A co je super, pokud na toto místo zajdete v neděli mezi 12-14, uvidíte místní i turisty tančit sardanu (což je místní katalánský tanec).

catedral

LA SAGRADA FAMÍLIA

Tak tohle je klasika a stavba, kterou musí znát každý. Je to světoznámý symbol Barcelony. Je to napůl jeskyně poustevníka a napůj Babylonská věž. Právě tahle stavba je dílo samotného Gaudího. Jde o katedrálu, která se dodnes dostavuje. A prý ještě dlouho bude. A to do roku cca 2030. Gaudí řekl „Rozhodl jsem se ji nechat k dokončení další generaci, aby se tato na chrámu rovněž podílela.“ Je typická pro své vysoké šroubovité věže, které sahají skoro až do nebe.

DSCN2205

PARK GUELL

Park, který je plný symboliky a fantazie. Určitě jste už někdy viděli ty mozaikové  lavičky, které jsou snad všude. Najdete zde dórské sloupy, sochy draků, šikmé klenby. Tohle místo uchvátilo i samotného Salvadora Dalího. A mě taky! 🙂 Vstup na nádvoří je 8 euro, jinak v parku samotném se můžete procházet zdarma 🙂

DSCN2215

DSCN2214

CASA MILA

Blok domů vytvořených Gaudím je opět symbolem Barcelony. Jde prý o Gaudího nejbláznivější a nejslavnější obytný dům. Můžete zde dokonce vylézt na střechu, kde je neskutečný výhled. Zajímavost: Jeden z obyvatel si Gaudímu stěžoval, že se do takto oválného domu nedá ke zdi umístit klavír. Gaudi mu na to prý řekl, že tedy bude muset začít hrát na housle. Omlouvám se za fotku, ale fotila jsem ji večer na mobil, kdy jsem na budovu narazila úplnou náhodou při cestě na večeři 😀

20160513_233645

TIBIDABO

Je to nejvyšší hora v pohoří Collserola, je hned za Barcelonou. Je zde úžasný výhled a krásný staromódní park Parc d´Atraccions. A super je, že ze všech atrakcí je famózní výhled. Takže si jízdu na horské dráze nebo na ruském kole užijete ještě víc. Tam jsem se bohužel tentokrát nedostala. Tak snad příště 🙂

tibidabo

RESTAURACE

CARPE DIEM – restaurace a club

Tahle restaurace je přímo na promenádě u pláže a je spojená s clubem, který se otevírá k večeru. Restaurace má krásný design, najdete tu i postele, na kterých se dá sedět a popíjet 🙂 A to jídlo!! Mňam!

DSCN2028

DSCN2023

carpediem31

FISHOP

Tuhle restauraci jsme našli v centru. Měli jsme chuť na sushi, takže tohle byla jasná volba. Příjemný interiér s nejčerstvějšími rybami. Určitě si tady vybere každý. Nemáte-li teda zrovna chuť na hamburger. To pak máte smůlu.

mg_0812

EL NACIONAL

Tohle je nejdokonalejší restaurace, jakou jsem viděla a 100% doporučuju. Někdo říká, že tahle restaurace je udělaná v bývalém vlakovém nádraží někdo říká, že to je bývalé parkoviště. Každopádně je to obrovská hala, kde najdete několik typů restaurací – rybí, masovou, těstoviny, tapas, ale i bary na víno, bary na tvrdý alkohol atd. Takže si na své přijde opravdu každý. Jen upozorňuji, že většinou je tam narváno, takže se vyplatí tam zajít, udělat si rezervaci (telefonicky to nejde, jen osobně) a pak se jít třeba ještě na chvilku cournout po městě nebo si sednout na bar.

d93d8-el2bnacional2b25

20160513_214150

20160513_214158

BARY

BOCA CHICAS

Moc hezký bar, kde je taky pořád plno, ale vládne tu rodinná atmosféra. A pozor – nejlepší záchody. Ano! Záchody. Jsou tady spojené mužské a dámské. Nejdřív vejdete do velké místnosti, která vypadá jak římské lázně a pak máte dveře na samotnou toaletu. Nejdřív mi to přišlo divný, že je to propojeně, ale má to něco do sebe. Vážně to vypadá moc hezky. Takže jestli nic, zajděte se tam alespoň vyčůrat.

Jen se připravte na to, že ceny tu jsou trochu vyšší. Ale to vlastně skoro ve všech barech v Barceloně. Za Gin Tonic tu necháte 15 euro. Tzn. 400 Kč.

DRY MARTINI

Tenhle bar je asi 8 minut od toho předešlého. Ale je to spíš pro starší lidi. Teda alespoň co jsme tam byli my, tak tam byl slet důchodců. Jinak ale pití a drinky dobrý. Gin tonic za 12,5 Euro.

Dry-Martini

CLUBY

Do clubu nechoďte dřív než v 1 ráno. Do té doby tam totiž budete sami. Jak jsem psala v minulém článku. Vše je ve Španělsku posunuté. A Španělé opravdu začínají večeřet až třeba v 9 hodin. Proto není divu, že party jim začíná až po půlnoci.

BLING BLING

Diskotéka plná barev, světel. Je to jako světelná show 😀 Hrají hlavně popular house a hiphop. A ten název je prostě super 😀

discoteca_bling_bling_0

NUBA  bar

Tenhle bar je spíše pro věkovou skupinu 30+. Ale stojí za to. Kromě vnitřního baru zde najdete i venkovní. Takže pro letní večery ideální. Pokud se sem vydáte, doporučuji neděli, kdy to tu žije nejvíc. Vstupné je 15 euro, ale máte k tomu jeden drink zdarma. Nejvíc si tu zatrsáte na klasické starší hity.

OPIUM a PACHA

Když v Barceloně řeknete OPIUM a PACHA, každý hned ví. Jsou to totiž nejznámější bary Barcelony. Oba se nacházejí hned u pláže. Schází se tu hodně cizí a v Pache pak hlavně mladí lidé.  Drinky tu sotjí od 10-15 euro.

Shoko

Tenhle club se nachází hned vedle těch dvou předešlých. Jiný je ale v tom, že tady přes den funguje i výborná restaurace.

 

FOCENO NIKON COOLPIX P600 A SAMSUNG GALAXY ALPHA

FOTKY Z CLUBŮ JSOU Z INTERNETOVÝCH STRÁNEK, JELIKOŽ JSEM S SEBOU NECHTĚLA TAHAT FOŤÁK A FOTKY Z MOBILU STOJÍ ZA NIC 😀

Recommended articles

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

#Instagram
#madeinprague