DISNEYLAND – tipy na nejlepší atrakce (a proč jednou stačilo)

Sandra, Leden 23, 2019

Na začátku našeho výletu do Švýcarska jsme si dali ještě malou zajížďku (6h!!) do Paříže. Už roky jsem totiž básnila o tom, jak chci hrozně do Disneylandu. Martin se konečně uvolil. A tak začala organizace.


Disneyland jsem si vždycky představovala jako to „nejveselejší místo na světě“, kde pobíhá MickeyMouse, hraje tam připitomnělá hudba a z dospělých se rázem stávají děti. A přesně tohle jsem si přála zažít.

Realita se možná až tak úplně neliší. Maskoti známých Disney pohádek se v parku opravdu pohybují, akorát na vyznačených místech, kde čekáte frontu, abyste se s nimi mohli vyfotit. Mimochodem slovo fronty se prolíná celým areálem. čekáte všude a na všechno. I když vlastně ne – na záchod jsem nečekala.. Připitomnělá hudba tam taky hraje a vlastně je jedna z věcí, která tam drží tu atmosféru. I poslední tvrzení platí – z dospělých se stávají děti. Upřímně, nic jiného jim nezbývá, protože 80% atrakcí je opravdu jen pro děti..

Teď tady působím asi ja ko hrozný hater. Nechápejte mě špatně. Disneyland se mi líbil. Jen bohužel nesplnil tak úplně moje téměř celoživotní očekávání. Druhý problém bylo i to, že jsem měla srovnáním s jiným parkem, který byl mnohonásobně lepší. A to konkrétně s Europaparkem, který je v Německu, kde jsme byli s Terez a Johnim. Článek a video.


DŮLEŽITÉ INFORMACE

Na druhou stranu Disneyland prostě je místem, které chcete alespoň jednou za život navštvíit, zažít to, udělat si vlastní obrázek. Proto, pokud tam pojedete, mám pro vás pár užitečných informací.

PARKY

Disneyland nabízí dva parky.

  1. Disneyland Park
  2. Walt Disney Studios Park

V prvním parku putuje 5 pohádkami. Kromě toho je to podle mě ten hlavnější park, protože v něm je ten typický zámek od Šípkové Růženky.

V druhém parku najdete 5 produkčních zón, které vás provedou tajemstvím za scénou Disney filmů a televize. Zjistíte tak, jak byly vytvořeny různé efekty apod.

OTEVÍRACÍ DOBA

Pozor, liší se podle ročního období!

Disneyland Park
to
to – Extra Magic Time (na to joss potřeba speciální lístky, viz kapitola cena níže)
Walt Disney Studios Park
to
to – Extra Magic Time (na to joss potřeba speciální lístky, viz kapitola cena níže)

CENA

Jak jsem psala výše, v Disneylandu jsou dva parky. Pokud budete chtít do obou, vyjde vás lístek na 178 eur. V případě návštěvy jen jednoho  parku na 138 eur. Stránka nabízí i různé fastpassy, se kterými máte rychlejší vstup. Možná bych je doporučila, protože mi opravdu na nějaké atrakce čekali i hodinu a půl a to si ten park za ty peníze skoro ani neužijete. Na výběr máte z fastpassů na všechny atrakce, na jednu atrakci nebo na 3 rodinné atrakce. Více najdete zde: stránky Disneylandu

Park nabízí i extra magic pasy, se kterými můžete do parku už od 8:30, zatímco ostatní návštěvníci od 9:30 (pozor, tohle se líší i podle ročního období!)

V parku jsou i různé restaurace a občerstvení. My jsme si koupili takový opečený chleba se sýrem a pití a stálo nás to za oba tak 500 CZK, tak jen abyste na to byli připraveni.

DOPRAVA

Na místo se můžete dopravit autem. Jen se připravte na to, že za parkování dáte dalších 600 CZK.

Druhou možností je vlak. A to konkrétně na zastávku The Marne-la-Vallée/Chessy. Cena jízdenky je okolo 8 EUR.

Další možností je autobus, který nabízí přímo Disneyland. Tzv. Shuttle. Na stránkách máte možnost koupit si lístek rovnou i s jízdenkou na autobus. Nabídku najdete opět na stránkách Disneylandu. Výběr odjezdu je pak možný ze dvou možnosí:

Ubytovat se můžete tedy klidně v Paříži.Orientační ceny najdete třeba přes booking. 
Booking.com


TIPY NA NEJLEPŠÍ ATRAKCE V DISNEYLANDU

U vchodu je mapa, tu doporučuji. I když v závěru jsme zjistili, že park zase není tak velký, takže ho projdete celý tak jako tak. Ale minimálně je fajn se zorientovat. Případně ji najdete i tady: https://brochure.disneylandparis.com/HCP/UK/catalogue/catalogs/dlp/common/data/catalogue.pdf

Tak, poďme si to projet, co za to stojí a co ne 🙂

Disneyland Park

mapa, Disneyland, paris

6. Phantom Manor – strašidelný hrad

9. Big Thunder Mountain – horská dráha

13. La Cabane des Robinson – Robinsonův dům ve stromě (jen hezká podívaná)

16.Indiana Jones TM and the Temple of Peril – horská dráha (je tam i část hlavou dolů a je to boží 🙂

18. Pirates of the Caribbean . na lodičkách projíždíte „táborem“ pirátů

20. La Tanière du Dragon – projížďka dračím doupětem

24. Peter Pan’s Flight – létáte jako Petr Pan

35. Buzz Lightyear Laser Blast – střílečka spojená s horksou dráhou

39. Star Tours : l’Aventure Continue – virtuální realita

43. Star Wars Hyperspace Mountain – horská dráha, kde se jede i ve tmě

44. Autopia – jízda v autíčkách

Walt Disney Studios Park – nejlepší atrakce

Tady jsem bohužel nenašla mapu s čísly, ale alespoň vám je vypíšu

– Armageddon : les Effets Spéciaux – ze začátku to vypadá jako nuda, ale je to super 🙂

– Ratatouille: The Adventure – horská dráha spojená s virtuální realitou

– Rock ‚n‘ Roller Coaster starring Aerosmith – dost rychlá horská dráha

–  The Twilight Zone Tower of Terror – nejšílenější věc na světě. 13 patrový dům – spojení horské dráhy, strašidelného hradu a volného pádu

– Crush’s Coaster –  točící horská dráha

 

 

Recommended articles

#Instagram
#madeinprague